ESNC 2018 – edycja polska | Warsztat z tworzenia aplikacji GNSS
662
post-template-default,single,single-post,postid-662,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,elementor-default

Blog

15 Gru / Warsztat z tworzenia aplikacji GNSS

Podczas warsztatu studenci ćwiczyli, jak aplikować do konkursu Galileo Masters.

15 grudnia w Gdańsku odbył się warsztat z tworzenia aplikacji GNSS w ramach konkursu Galileo Masters, zorganizowany wspólnie przez firmę Blue Dot Solutions i Astri Polska. Głównym celem spotkania było przybliżenie inicjatywy konkursu Galileo Masters (ang. European Satellite Navigation Competition) oraz warsztat z przygotowania aplikacji do ESNC. W wydarzeniu udział wzięło ponad 30 studentów z Politechniki Gdańskiej, Akademii Morskiej w Gdyni, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie interesujących się tematem nawigacji, którzy w grupach pracowali nad swoimi projektami.

Zespoły zaprezentowały ciekawe rozwiązania, nad którymi pracować będą przez najbliższe miesiące, dlatego w przyszłorocznej edycji konkursu spodziewamy się bardzo dobrych wniosków. – mówi dr Krzysztof Kanawka, CEO Blue Dot Solutions, które jest polskim organizatorem największego konkursu nawigacji satelitarnej Galileo Masters.

Na zakończenie warsztatu 5 zespołów zaprezentowało wyniki swoich prac. Wyróżnienie otrzymała drużyna z Politechniki Gdańskiej, która przedstawiła rozwiązanie dedykowane dla ratownictwa górskiego.

Wyróżnieni w podsumowaniu warsztatów

Drużyna z Politechniki Gdańskiej – wyróżnieni w podsumowaniu warsztatów

Spotkanie odbyło się w coworkingu O4, znajdującym się w kompleksie Olivia Business Centre w Gdańsku. Organizatorem wydarzenia była firma Blue Dot Solutions i Astri Polska.

By Redakcja in GM2016 Tags > , , ,

Post a comment